טקסט עוגן - כך תשתמשו בו באופן נכון

2021-11-02 19:46:08
טקסט עוגן - מה זה, איך הוא יכול לעזור לקידום שלכם וכיצד תשתמשו בו נכון בכדי להזניק את האתר שלכם בדף תוצאות החיפוש.
עוגן

מהו טקסט עוגן

טקסט העוגן הוא הטקסט שממנו יוצא קישור אל עמוד אחר או אתר אחר. דוגמא טובה היא קישור אל דף הבית של האתר הזה. הקישור שבמשפט הקודם מפנה אתכם את הכתובת : kfirmenashe.com שזהו דף הבית של האתר, וטקסט העוגן הוא "דף הבית של האתר הזה" . באותה המידה הייתי יכול לבנות קישור נוסף לדף הבית עם טקסט עוגן אחר כמו למשל "מקדם אתרים". הקישור מפנה לאותה הכותבת אז טקסט העוגן הוא שונה.

איך טקסט עוגן עוזר לקידום אתרים

טקסט העוגן עוזר לגוגל להבין את ההקשר ואת הנושא שעליו העמוד המקושר מדבר. כלומר אם אני מקשר תחת הביטוי מקדם אתרים, גוגל מבין שזהו הנושא של עמוד הבית שלי. כמובן שגוגל לא נח רק על הפרמטר הזה אלא משקלל אותו עם הרבה פרמטרים אחרים, אך זהו עוד עזר עבורו. במקרה של קישורים חיצוניים, כלומר כאלו שמגיעים מאתר אחר אל דף הבית של האתר הזה, גוגל יכול להבין את ההקשר של דף הבית שלי לפי איך שגורמים חיצוניים (כלומר אתרים ואנשים אחרים) רואים אותו ואת הנושא אילו הוא שייך.

שימוש לרעה בטקסט עוגן

כמו כל דבר טוב בעולם קידום האתרים, ברגע שנפל האסימון אצל מקדמי האתרים שטקסט העוגן חשוב מאוד עבור גוגל בכדי לקבוע למה הקישור רלוונטי הם התחילו לבנות המון קישורים שלא נותנים הרבה ערך תחת טקסט עוגן שרצו לקדם את האתרים עליו. כך יצא שהם הצליחו לבלבל את האלגוריתם של גוגל ולדרג אתרים שאינם בעלי ערך במקומות גבוהים. לאחר שגוגל הבינו את העניין הם והורידו את הכוח של העוגן בקביעת הרלוונטיות. במקום זאת הם משתמשים יותר בתגיות המטא, בטקסט ובקישורים עצמם. בכדי לעשות את זה הם שכללו את האלגוריתמים שלהם שלמדו לזהות מילים נרדפות וגם ציטוטים. כלומר אם אתר אחר יקשר אל עמוד הבית של האתר שלי תחת טקסט העוגן "כפיר מנשה" גוגל יזהה גם את זה כקישור ששייך לתחום קידום האתרים שכן זה הנושא העיקרי בו האתר שלי עוסק.

איך ניתן להשתמש בטקסט עוגן בצורה הנכונה ביותר?

כיום מומלץ לגוון את טקסט העוגן בין קישור אחד לאחר. לדוגמא, במידה ואני מעוניין לקשר מ5 אתרים חיצוניים אל עמוד הבית שלי יהיה נכון פחות שכל חמשת הקישורים יהיו בעלי טקסט העוגן "מקדם אתרים" , ויותר נכון יהיה להשתמש במגוון של אנקורים לדוגמא
– קישור 1 – יהיה תחת הטקסט העוגן "מקדם אתרים"
– קישור 2 – יוכל להיות תחת מילה נרדפת "מומחה לקידום בגוגל"
– קישור 3 –  יוכל להיות – למידע נוסף על קידום אתרים – "לחצו כאן"
– קישור 4 – יוכל להיות הכתובת הגולמית של האתר – "kfirmenashe.com"
– קישור 5 – על שם מותג או במקרה הזה על שמי – "כפיר מנשה"

חמש הקישורים שהצגתי כאן הם דוגמא. למעשה, אין כלל אמיתי שאומר כיצד כדאי לגוון את טקסט העוגן בין קישורים ולכן הצורה הטובה לגוון היא לפי הקונטקסט. יש לקרוא את המשפט שממנו מעוניינים להוציא את הקישור ולשים את העוגן שמשתלב בטקסט בצורה הטבעית והנוחה ביותר לקריאה .הרעיון הוא שכל הטקסט יראה טבעי, כלומר כאשר מישהו יקרא אותו הקריאה תזרום באופן רגיל בלי שיראה שהקישור נשתל שם באופן מאולץ או רק לצורך קידום אתר.

לקוחות ממליצים

כפיר בנה עבורי אתר וכיום גם מקדם אותו, ואני יכול לומר בלב שלם שעשיתי בחירה נכונה! האתר נראה מעולה וכפיר קשוב מאוד ויש לו תשובה לכל שאלה או בקשה. פשוט מומחה!

אורן נפתלי

כפיר עזר לי מאוד לקדם את האפליקציה שלי! בתור מישהו שלא מבין יותר מידי בקידום כפיר הנחה והסביר לי על כל דבר שרק שאלתי ונתן שירות מעולה. איתו אני יודע שיש על מי לסמוך ושהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר.

רז ווסרסטיין

פניתי לכפיר על מנת לתת דחיפה לעסק הקטן שלי. כפיר ניגש לעניין במקצועיות, עזר לי לכוון את התכנים באתר, להוסיף מה שלדעתו היה חסר ולהוסיף עוד למה שהיה טוב. היה זמין כשהייתי צריכה והמחירים לגמרי תואמים לשוק.

rinat pardo belinco

לפני כמה שנים פתחתי עסק להסעות במיניבוס ברחבי הארץ. כפיר בנה לי אתר מרשים מאוד וגם קידם אותו למקומות הראשונים בגוגל בכל הביטויים הראשיים, וכיום הוא מקור העיקרי ללקוחות שלי. בלעדיו העסק לא היה אותו דבר. תודה כפיר!

avi naftali

שמחה שבחרתי בך כפיר, לביצוע אופטימיזציה של האתר החדש שלי. פעלת ביסודיות והוספת בנדיבותך הדרכות והסברים שמסייעים לי גם כעת.
אתה איש מקצוע רציני, יסודי, בעל ידע רב ומאד מחוייב ומסור ואני ממליצה בחום על השירות שלך. תודה!

מוזמנים להתרשם מכל חוות הדעת עליי כמקדם אתרים מומלץ

אם אהבתם את התוכן אשמח אם תוכלו לפרגן בביקורת חיובית בכרטיס שלי בגוגל

מתעניין בבנייה או בקידום אתר ? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות!

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

אולי יעניין אותך גם…

seo parameters
,

הפרמטרים העיקריים שקובעים את קידום האתר

גוגל הצהירו שישנם כמה מאות פרמטרים שקובעים איך אתר יתקדם בתוצאות. בכדי לעשות את החיים פשוטים אני מביא לכם כאן את ה4 החשובים ביותר
seoorppcישנם לא מעט הבדלים בין קידום ממומן לאורגני, למעשה אילו שני מוצרים משלימים.
,

קידום אורגני או ממומן – מה יותר כדאי?

ישנה התלבטות גדולה בין בעלי עסקים שמתחילים לסקור את עולם הקידום - קידום אורגני לממומן, מה יותר כדאי, ולמי? המאמר הזה יעשה לכם סדר.
איך לכתוב עמוד אודות
,

עמוד אודות | איך לכתוב על עצמי

במאמר זה אתן נוסחה מפורטת שתעזור לכם בכתיבת עמוד אודות, גם עבור אתר של חברה וגם עבור אתר שמציג עסק של בן אדם אחד.
what is seo
,

מה זה קידום אתרים אורגני?

מה זה קידום אורגני, מהם המטרות האמיתיות בתהליך, מהו דירוג גבוהה שמושג באופן טבעי, ולמה חייבים לדעת את כל אלו לפני שמתחילים בתהליך קידום.