איך נמצא פרילנסר טוב לקידום אתרים

[av_author]

[sc_post_category]

2020-11-08 19:26:14

[av_breadcrumbs]

הרבה פעמים, למצוא פרילנסר טוב לקידום אתר יכול להיות אתגר לא קטן. יש לכך כמה וכמה סיבות שאותן אמנה במאמר זה בנוסף לדרך למצוא מקדם אתרים פרילנסר שיעשה את העבודה כמו שצריך!

[thumbnail]

אז… למה קשה למצוא פרילנסר טוב לקידום אתרים

לוקח זמן עד שרואים תוצאות

חשוב לזכור שקידום אורגני הוא תחום שבו לוקח הרבה זמן לראות תוצאות. לרוב לוקח חצי שנה ומעלה עד שניתן לראות תוצאות משמעותיות שמתורגמות למיקומים גבוהים על ביטויי מפתח רלוונטיים, תנועה של לקוחות אל האתר וטלפונים או פרטים של לקוחות שמילאו טופס צור קשר. בגלל שאין אפשרות לראות תוצאות ישר לאחר שהעבודה בוצעה אלא רק כמה חודשים לאחר מכן ישנה בעיה במדידה של תוצאות וכך גם בטיב השירות שניתן. קידום אתר דורש תהליך עבודה מסודר ומובנה לאורך זמן על האתר כך שהקידום יהיה עקבי, מה שיאותת לגוגל שאכן מדובר באתר שנותן ערך באופן קבוע לגולשים ומתוקף כך ראוי שיקבל גם מיקום גבוהה בדף תוצאות החיפוש.

אין התחייבות לתוצאות

לטוב ולרע בקידום אתרים לא ניתן לתת התחייבות חוזית לתוצאות אף פעם. קידום אתר הוא תחום שבו העבודה שמתבצעת תלויה גם בגוף שלא בשליטתיינו כמו גוגל או מנועי חיפוש אחרים. אלו יכולים לשנות את האלגוריתם שלהם בכל יום ולהפוך את דף תוצאות החיפוש שבו דורגנו גבוהה גם עם המקדם עשה עבודה טובה לאורך תקופה מתמשכת.

קידום אתרים – מדובר על תחום חדש לא ממוסד

תחום השיווק הדיגיטלי עדיין לא ממוסד ברובו והוא גם תחום חדש יחסית. לכן ישנם עשרות קורסים להכשרה של מקדמי אתרים שהאיכות שלהם מוטלת בספק, ישנם מקומות עבודה למקדמי אתרים שמקבלים לפי קריטריונים לא ברורים, וישנם הרבה מאוד פרילנסרים שמגדירים את עצמם כמומחים כאשר למעשה אין הרבה מאחורי ההצהרה הזו. אין באמת גוף מוסדר שמגדיר מיהו מקדם אתרים, מיהו מקדם אתרים מומחה ומי סתם מנסה לעשות כסף קל אחרי שקרא כמה מאמרים על קידום אתרים בבלוג כזה או אחר.

שלושת האלמנטים הללו משאירים המון בעלי עסקים שמעוניינים בקידום אתר מאוד מבולבלים שכן, מעבר לקריאת בלוגים בתחום עבורם, להם אין הבנה גדולה בתחום והם לא יכולים לדעת אם המקדם שלהם עשה עבודה טובה עד שעברו כמה חודשים טובים. בנוסף לכך, ישנם גם הרבה לקוחות שנכוו לא פעם ממקדמי אתרים פרילנסרים וגם מחברות קידום גדולות מאחר ואלו הציעו חבילות קידום שכללו הרבה מונחים מסובכים אבל מעט מאוד עבודה איכותית.
מכל הסיבות הללו חשוב מאוד, גם כבעלי עסקים שאינם בקיאים כל כך בתחום קידום האתרים, לדעת אילו אינדיקציות טובות ישנן שיוכלו לתת וודאות שאיש המקצוע שאיתו הם בחרו לעבוד הוא אכן מקצועי ויוכל לספק להם ערך ובסופו של יום גם תוצואת בטווח זמן סביר.

אז איך נבחר מקדם אתרים פרילנסר באופן נכון?

בדיקה וסינון ראשוני של מקדמים

בתור התחלה אספו שמות של כמה פרילנסרים לקידום אתרים שמבינהם תרצו לבחור. ההמלצה שלי היא על מינימום 5 מקדמים. לאחר שיש לכם רשימה ראשונית בדקו את מוניטין ברשת של כל המקדמים. כלומר חפשו את השם של המקדם בגוגל וכנסו לאתר ולדף הפייסבוק שלו אם אלו קיימים. בנסוף לכך חפשו ובדקו את ההמלצות והביקורות שעולות בחיפוש ואת הפרוייקטים האחרונים שקידם. הקפידו שלא לשים את הדגש על הנראות של האתרים אלא על נותנים מספריים כמו דירוגים בגוגל, שזו עבודתו העיקרית של מקדם.

שיחות הטלפון הראשונות עם המקדמים

לאחר שביצעתם את הבידקה הראשונית צמצמו את הרשימה שיש לכם לשלושה מקדמים והתכוננו ליצור עימם קשר. אל תקלו ראש בשיחת הטלפון הראשונית עם המקדם, וזו לא שיחה שמבצעים בשליפה מהמותן. בואו אל השיחה הזו מוכנים, אחרי שסקרתם לא מעט אודות המקדם ואתם מצווידים בשאלות ברורות שעליהם אתם רוצים לקבל תשובה. במהלך השיחה אל תדברו רק ביזנס אלא פתחו עם המקדם שיחה אישית, ספרו על העסק שלכם אבל גם תביעו התעניינות גם בו ובמקצועיות של. כך תוכלו להתרשם מהיכולת שלו לתקשר עם לקוחות ומהסבלנות שיש לו עבור השאלות שלכם. אל תשכחו כי מדובר על תהליך שתעברו יחד ולכן גם ליחס האישי יש כאן המון אפקט על השירות שניתן ועל שביעות הרצון שלכם.

מעבר לכך בקשו את הצעות המחיר כתובות למייל בכדי יהיה לכם תיעוד שלהם כולל כל הפרטים והשורות הקטנות, שוב זוהי עסקה של כמה אלפי שקלים ולכן כל שלב חייב להיעשות תוך בחינה מעמיקה של כל הנתונים שמוצגים לכם

איסוף התשובות והצלבת מידע

לאחר השיחה שבו עם השאלות שכתבתם ובדקו לאלו מהם אכן קיבלתם תשובה שבעלת ערך ומידע. בנוסף לכך בצעו הצלבת מידע עם השיחות שעשיתם עם המקדמים האחרים בכדי לנסות ולהבין כמה שיותר על מצב העסק שלכם מבחינת קידום ומבחינת התהליך שידרש כדי לייצר את התוצאות הרצויות.
לאחר קבלת ההצעה דברו עם המקדם שוב ובקשו הסברים נוספים על פרטים שלא מובנים לכם. אל תהססו לשאול הרבה שאלות ולבחון את הסבלנות של הפרילנסר איתו אתם מדברים. על כל מקדם שאתם מדברים איתו יש עוד לפחות 10 שהיו רוצים לדבר איתכם, ואם הוא לא סובלני מספיק ומבין את הצרכים שלכם כדאי שתגלו זאת בשלב מוקדם ככל האפשר.

מתעניין בקידום אתר ? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית איתי לגמרי בחינם !

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

אולי יעניין אותך גם…