פרסום אורגני וקידום אורגני - מה ההבדל בינהם?

[av_author]

[sc_post_category]

2021-10-02 13:46:10

[av_breadcrumbs]

[output_post_excerpt]

[thumbnail]

אז מה זה פרסום אורגני?

פרסום אורגני הוא למעשה בלבול או ניסיון להכלאה בין המושגים קידום אורגני לבין קידום ממומן (קרוי גם פרסום ממומן). כאשר משתמשים בביטוי פרסום אורגני לרוב מתכוונים לקידום אורגני אך ישנם מקרים בהם הבלבול הוא כל כך גדול כך שתוכלו לשמוע את המונח פרסום אורגני כאשר הכוונה היא בכלל לקידום ממומן. בכדי לעשות סדר בבלאגן אסקור כאן את כל המושגים תחת גוגל וגם תחת פייסבוק בכדי לתת את התמונה הכוללת שתעזור להבין ההבדלים.

פרסום אורגני בגוגל

כאשר מדברים על קידום בגוגל ישנם שני סוגים עיקריים. הראשון הוא קידום אורגני והשני הוא קידום ממומן.

קידום אורגני בגוגל

קידום אורגני מתכוון לקידום שנעשה בצורה טבעית וללא צורך לשלם לגוגל עבור הקידום. אמנם בקידום אורגני יש צורך לשלם למקדם אתרים בכדי שיבצע את פעולות הקידום אך אין צורך בתשלום כלשהו לגוגל. קידום מסוג זה נשען על התאמה של האתר לגוגל ופרסום תכנים איכותיים באופן עקבי דרך האתר כך שגוגל יהיה מעוניין לקדם אותו למען הגולשים שמחפשים בו. מכאן גם הכינוי "אורגני" – לא נעשית שום מניפולציה על המשתמשים שמבצעים את החיפוש בכדי שיראו פרסומת שלא ביקשו לראות, התוצאות שמוצגות בפניהן באמת משקפות את הרלוונטיות והערך שיש לאתרים להציע להם עבור השאילתה שהקלידו. למעשה ברגע שגוגל מבין שמדובר על אתר שכדאי למשתמשים להיחשף אילו הוא אינו דורש תשלום עבור חשיפה אלא עושה זאת כשירות עבור הגולשים שלו.

קידום ממומן בגוגל

קידום ממומן, שנקרא גם פרסום ממומן, הוא קידום שמתבסס על תשלום לגוגל בכדי שיחשוף את האתר לגולשים באופן מלאכותי ולוא דווקא בגלל שהאתר הוא איכותי ובעל ערך. הסיבה לכך שקוראים לשיטת הקידום הזו פרסום ממומן היא מאחר ותחת הכובע הזה גוגל הפוך ממנוע חיפוש לכלי שמציג תוכן פרסומי. התוכן לרוב מוצג עם סימון מיוחד המתריע לגולשים שמדובר במודעה או פרסומת. השימוש בביטוי ממומן הוא מאחר ובעל העסק שמפרסם דרך גוגל למעשה מממן את הפעולה של הצגת האתר שלו על ידי תשלום לגוגל.

פרסום אורגני בגוגל

מההבדל בין קידום אורגני לקידום ממומן אפשר להבין שהמנוח פרסום אורגני מכיל סתירה פנימית. מאחר ומדובר על משהו אורגני, כלומר שנעשה בטבעיות אין אפשרות שמדובר בפרסומת שמטרתה לשווק לגולשים מוצר או שירות כלשהו אלא מדובר על מתן התשובה הרלוונטית והאיכותית ביותר שגוגל יכל למצוא למה שהגולש ביקש לראות. עם זאת כאשר מדברים על פרסום אורגני החלק היותר מהותי בביטוי הוא המילה "אורגני" ולכן לרוב הכוונה תהיה לקידום אורגני. זה יכול להראות כמו הבדל קטן או סמנטי אבל מאחר ומדובר בשוני מהותי בסוג השירות כדאי לוודא שכאשר אתם מדברים עם מקדם אתרים או כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר לקידום אתר שהמונחים לא יהיו בשימוש

מתעניין בבנייה או קידום האתר שלך? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות!

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

פרסום אורגני בפייסבוק

גם כאשר מדובר בפייסבוק מדובר באותו הבלבול, וגם כאן יש צורך לבצע את אותה חלוקה בכדי להבין את ההבדל בצורה במדוייקת.

קידום אורגני בפייסבוק

האלגוריתם של פייסבוק בונה לגולשים את הפיד לפי ההעדפות האישיות ותחומי העניין שלהם, כפי שהוא מבין אותם. אם לדוגמא אני חבר פעיל בקבוצה של אימוני כושר ופיתוח גוף פייסבוק יטה להציג לי יותר תכנים מקבוצה זו. קידום אורגני בפייסבוק מתבסס על הצגת תכנים שמעניינים את הגולשים וכאלו שמעודדים תגובות ודיונים כך שאם בעל עסק מסויים פותח דף עסקי בתחום רלוונטי עבור קהילת גולשים שנמצאת בפייסבוק, ומפרסם תכנים איכותיים שמעודדים השתתפות פעילה שלהם, פייסבוק יטה לחשוף אותו יותר. קידום אורגני גם יכול להיעשות תוך פתיחת קבוצה על ידי בעל העסק שבה יווצרו דיונים שיעניינו את הגולשים (לוא דווקא על ידו) ובכך יזכה לחשיפה מוגברת יותר של הקבוצה. בדיוק כמו קידום אורגני שנעשה בגוגל, גם כאן העיקרון הוא דומה, חשיפה של דף עסקי, פרופיל או קבוצה מסויימת עקב זיהוי של האלגוריתם שמדובר על תוכן שהגולשים מעוניינים לראות.

קידום ממומן בפייסבוק

גם כאן, בדומה לגוגל מדובר על פרסום מודעות ממומנות בפייסבוק בתמורה לתשלום. המודעות לוא דווקא יהיו קולעות למה שהמשתמשים רוצים לראות בפיד שלהם בזמן הגלישה בפייסבוק וזו בדיוק הסיבה שיש לשלום לפייסבוק בשביל החשיפה. הפרסום יעשה באמצעות מודעות מומנות שמופיעות אחת לכמה זמן בין שאר הפוסטים באתר ויכילו תגית "ממומן" בכדי לסמן לגולשים שמדובר על פרסומות ולא על פוסט שהגיע לפיד בצורה אורגנית.

פרסום אורגני בפייסבוק

פרסום אורגני בפייסבוק לרוב ידבר על פוסטים ויראליים שמפרסם בעל עסק וזוכים לתהודה רחבה ולהרבה שיתופים שמתבצעים על ידי הגולשים ובלי שיש צורך לשלם לפייסבוק עבור החשיפה. מאחר ואותו תוכן ויראלי מתפרסם בהרבה מקומות בפייסבוק ולעיתים גם מחוצה לו, גם כאן ניתן יהיה לראות את הבלבול בין המושגים.

אז בפעם הבאה שאתם מעוניינים לדון על קידום האתר שלכם, בין אם זה מול בונה אתרים, מקדם, כותב תוכן, או סתם חבר שלוא דווקא מבין בתחום, היו מדוייקים במינוחים, כך יבינו את הכוונה שלכם בצורה יותר טובה.

לקוחות ממליצים

כפיר בנה עבורי אתר וכיום גם מקדם אותו, ואני יכול לומר בלב שלם שעשיתי בחירה נכונה! האתר נראה מעולה וכפיר קשוב מאוד ויש לו תשובה לכל שאלה או בקשה. פשוט מומחה!

אורן נפתלי

כפיר עזר לי מאוד לקדם את האפליקציה שלי! בתור מישהו שלא מבין יותר מידי בקידום כפיר הנחה והסביר לי על כל דבר שרק שאלתי ונתן שירות מעולה. איתו אני יודע שיש על מי לסמוך ושהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר.

רז ווסרסטיין

פניתי לכפיר על מנת לתת דחיפה לעסק הקטן שלי. כפיר ניגש לעניין במקצועיות, עזר לי לכוון את התכנים באתר, להוסיף מה שלדעתו היה חסר ולהוסיף עוד למה שהיה טוב. היה זמין כשהייתי צריכה והמחירים לגמרי תואמים לשוק.

rinat pardo belinco

לפני כמה שנים פתחתי עסק להסעות במיניבוס ברחבי הארץ. כפיר בנה לי אתר מרשים מאוד וגם קידם אותו למקומות הראשונים בגוגל בכל הביטויים הראשיים, וכיום הוא מקור העיקרי ללקוחות שלי. בלעדיו העסק לא היה אותו דבר. תודה כפיר!

avi naftali

שמחה שבחרתי בך כפיר, לביצוע אופטימיזציה של האתר החדש שלי. פעלת ביסודיות והוספת בנדיבותך הדרכות והסברים שמסייעים לי גם כעת.
אתה איש מקצוע רציני, יסודי, בעל ידע רב ומאד מחוייב ומסור ואני ממליצה בחום על השירות שלך. תודה!

מוזמנים להתרשם מכל חוות הדעת עליי כמקדם אתרים מומלץ

אם אהבתם את התוכן אשמח אם תוכלו לפרגן בביקורת חיובית בכרטיס שלי בגוגל

מתעניין בבנייה או בקידום אתר ? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות!

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

אולי יעניין אותך גם…

seo parameters
,

הפרמטרים העיקריים שקובעים את קידום האתר

גוגל הצהירו שישנם כמה מאות פרמטרים שקובעים איך אתר יתקדם בתוצאות. בכדי לעשות את החיים פשוטים אני מביא לכם כאן את ה4 החשובים ביותר
seoorppcישנם לא מעט הבדלים בין קידום ממומן לאורגני, למעשה אילו שני מוצרים משלימים.
,

קידום אורגני או ממומן – מה יותר כדאי?

ישנה התלבטות גדולה בין בעלי עסקים שמתחילים לסקור את עולם הקידום - קידום אורגני לממומן, מה יותר כדאי, ולמי? המאמר הזה יעשה לכם סדר.
איך לכתוב עמוד אודות
,

עמוד אודות | איך לכתוב על עצמי

במאמר זה אתן נוסחה מפורטת שתעזור לכם בכתיבת עמוד אודות, גם עבור אתר של חברה וגם עבור אתר שמציג עסק של בן אדם אחד.
what is seo
,

מה זה קידום אתרים אורגני?

מה זה קידום אורגני, מהם המטרות האמיתיות בתהליך, מהו דירוג גבוהה שמושג באופן טבעי, ולמה חייבים לדעת את כל אלו לפני שמתחילים בתהליך קידום.