עיצוב מחדש תוך שמירה על הדירוג - נפתלי הסעות

2020-07-07 13:10:16
נפתלי הסעות

את האתר של נפתלי הסעות בניתי כבר לפני תקופה לא קטנה ועל עף שמדובר באתר של עסק פרטי של הסעות במיניבוס ללא הרבה תקציב, מאוד מהר הוא התברג בתוצאות החיפוש בגוגל במיקומים מאוד גבוהים, ובביטוי המרכזי אפילו במקום הראשון תודות לאסטרטגיה יעילה של בחירות מילות המפתח לקידום. עם זאת קידום ושיפור של אתר אינטרנט הוא תהליך שלא באמת נפסק, תמיד צריך למצוא איך לחדש ואיך להביא רעיונות נוספים כדי שהאתר ימשיך בדירוג הגבוהה שלו.

אחרי תקופה החלטתי יחד עם הלקוח שלי, שהוא גם חבר טוב, שהגיע הזמן לבצע עיצוב אתר מחדש ולתת לו מראה מרענן יותר. לרוב זהו צעד שצריך להיות בו זהירים מאוד מאחר ועיצוב אתר מחדש יכול לפגוע בדירוגי האתר כאשר הוא נעשה בצורה מרושלת ולא מדויקת, ואחד החסרונות הגדולים ביותר בלעבוד כמקדם אתרים פרילנסר זה שאין מקום לפאשלות. כשיש הצלחות וכולם מרוצה הכל כמובן יותר קל, אבל כאשר הדברים לא הולכים כמו שצריך כל האחריות היא עלייך וכל ההתמודדות עם התוצאות היא עלייך. אין חברה גדולה שנותנת לך גב ואם אתה מאבד לקוח המשכורת שלך לא תישאר זהה. אז כדי להימנע מהמצב הזה עבדתי לפי פרוטוקול מאוד קפדני שאמנם לקח יותר זמן ומאמץ אך באותה הנשימה גם  הבטיח שכל העסק יזרום בצורה חלקה.

מתעניין בבניית אתר ? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית איתי לגמרי בחינם !

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

בנייה ועיצוב האתר מחדש בפלטפורמה נפרדת

בתור התחלה ביצעתי העתקה של כל האתר הקיים לסביבה סטייג' (stage) שזוהי למעשה סביבת "מאחורי הקלעים" של המערכת דרכה אני מבצע בניית אתרי תדמית, כך למעשה היה לי אתר נוסף שעליו יכלתי לבצע את כל השינויים שרציתי. לאחר שבחרתי יחד עם הלקוח את הצבעים והמבנה החדש של האתר ומה שהוא ראה היה לטעמו התחיל החלק המסובך של בחינת כל האתר מחדש ובדיקה של כל חור קידומי שיכול להיות בו בכדי לתת את ה"אקסטרא מייל". אם כבר מבצעים עיצוב אתר מחדש, אז למה שלא נשפר אותו מבחינת גוגל?!

עיצוב אתר מחדש בנייד
עיצוב אתר מחדש בנייד דף פנימי

השיפורים שביצעתי לאחר עיצוב האתר מחדש

אחד הדברים שעלו מאוד מהר היו בבדיקת מהירות האתר שהראתה שאפשר לשפר בהרבה את המצב. כדי לבצע את השיפורים ביצעתי "חיסכון" באלמנטים עיצוביים מה שאומר שויתרתי על מצגת של תמונות מתחלפות (סליידר) בעבור הצגת תמונה בודדת, ויתרתי על חלק גדול מההנפשות כמו לדוגמא מספרים רצים או אלמנטים קופצים בתוך הדפים שהיו מאוד "מדליקים" מבחינת הנראות שלהם אבל לא תרמו באמת להבאת לקוחות נוספים מהאתר. בנוסף החלפתי חלק מהתמונות לתמונות איכותיות יותר וביצעתי להם דחיסה כך שישמרו על האיכות שלהם אבל לא יכבידו כל כך על זמן הטעינה של האתר עקב משקל גבוהה.

ברמה העיצובית החלפתי את האתר למראה יותר "נקי" ועדין כשהרקע הוא לבן וכל האלמנטים הם על גוון כחול כזה או אחר, דבר שהפך את האתר לפחות צועק בעין מבחינת חוויית המשתמש ונראה יותר נעים רגוע ומזמין.

לשמר את ההישגים שהיו עוד לפני החידוש

יש הרבה מאוד עבודת נמלים שכרוכה בקידום אתרי וורדפרס והרבה מאוד מקדמים וגם בוני אתרים יכולים ולהזניח אותם כאשר הם מתעסקים בעיצוב אתר מחדש. אלמנט מוזנח אחד כזה לא גורם הרבה נזק אבל שילוב של כמה כאלו בהחלט יכול לייצר בעיה בדירוג. לכן חשוב מאוד לבדוק שוב ושוב את כל הקישורים, שטופס צור הקשר עובד כמו שצריך, שכל התגיות הנחוצות במקום, שכתובות הדפים לא השתנו בטעות וכו'. כל אלו ועוד אחרים נעשו ונבדקו לפחות פעמיים כדי לוודא שאין קצוות פתוחים. לאחר שכל זאת נעשה העלתי את האתר בגרסתו החדשה לאויר ולא סיימתי לפני סבב בדיקות נוסף כזה כאשר האתר כבר באויר כדי לוודא שגם אחרי הצעד הזה שום דבר לא נשאר פתוח.

נפתלי הסעות - עיצוב אתר מחדש

השורה התחתונה

אחרי עיצוב האתר מחדש הוא נראה הרבה יותר טוב והלקוח שלי מרוצה מאוד מהמראה אבל יותר חשוב, הדירוגים נשארו בדיוק כפי שהיו לפני. וברגע שאין תנודות בדירוגים בעקבות שינוי שרץ על כל האתר אפשר להיות בטוחים שהוא נעשה באופן נכון.

בוא נדבר !

אם יש לך שאלות או תגובות, או שאתה מעוניין לדעת יותר על השירותים שאני מציע אתה מוזמן לכתוב למייל הפרטי שלי או להשאיר פרטים דף צור קשר. אשמח לעזור בכל דרך שאוכל.

פרוייקטים נוספים שלי

גן דולב הרצליה
, ,

גן דולב הרצליה – אתר תדמית בשילוב חנות

פרוייקט במסגרת "הגן היצרני" עבור גן דולב בהרצליה בו נבנה אתר אינטרנט תדמיתי בשילוב גלריה וחנות המוכרת מוצרים שמכינים הילדים בגן
בעז יגאל - נתיב הכסף - שער
,

בניית מיניסייט – בעז יגאל – נתיב הכסף

בניית מיניסייט עבור בעז יגאל וסדנאת נתיב הכסף. האתר נבנה על פלטפורמת וורדפרס, באמצעות בונה העמודים אלמנטור ובעזרת תוספים נוספים
גן דולב הרצליה
, ,

גן דולב הרצליה – אתר תדמית בשילוב חנות

פרוייקט במסגרת "הגן היצרני" עבור גן דולב בהרצליה בו נבנה אתר אינטרנט תדמיתי בשילוב גלריה וחנות המוכרת מוצרים שמכינים הילדים בגן
בעז יגאל - נתיב הכסף - שער
,

בניית מיניסייט – בעז יגאל – נתיב הכסף

בניית מיניסייט עבור בעז יגאל וסדנאת נתיב הכסף. האתר נבנה על פלטפורמת וורדפרס, באמצעות בונה העמודים אלמנטור ובעזרת תוספים נוספים