4 שיטות לקידום אתר בגוגל בחינם!

2020-10-20 13:55:23

אהיה כנה אתכם לחלוטין, מקדמי אתרים לא אוהבים לשמוע את הביטוי "קידום אתרים בחינם". האמת, גם על "קידום אתרים זול" אנחנו לא משתגעים במיוחד, ויש לכך שתי סיבות. הראשונה היא שזו הפרנסה שלנו (אתם יכולים להבין את זה), והשניה היא שקידום אתרים בחינם לא יכול להיות 100% אף פעם. זו פינה שאין איך לעגל אותה לא משנה כמה נתאמץ. הסיבה לכך היא שקידום אתרים אורגני דורש ידע ומומחיות, וכמו בכל תחום אחר, עבור מומחה צריך לשלם. מעבר לזה, חלק משירותים שנותנים מקדמי אתרים כרוכים בשיתופי פעולה וקבלת שירותים מספקים חיצוניים, שמין הסתם עולים כסף.

ואחרי שאמרתי את כל זה – לא כל האתרים זקוקים ל100% בקידום. ישנם תחומי עיסוק שהם לא תחרותיים בכלל וקידום אתרים בחינם שיכלול רק בנייה נכונה של האתר יוכל בהחלט להביא לתוצאות.

אז אם אתם חושבים שתחום העיסוק שלכם הוא כזה הנה לכם ארבע דרכים + טיפ זהב לבצע קידום לאתר שלכם בלי להוציא שקל מהכיס.

קידום אתרים בחינם (2)

קידום אתרים בחינם בשיטת עשו זאת בעצמכם

כאן אתם לא מוציאים כסף אבל בהחלט תוציאו הרבה מאוד זמן ואנרגיה. הדבר הראשון שניתן לעשות הוא להתחיל ללמוד את התחום ממאמרים שמתפרסמים בבלוגים של מקדמי אתרים. פשוט רשמו בגוגל "מדריך לקידום אתרים" או "איך לעשות קידום אתרים בעצמך" וישר תמצאו המון (אבל המון!) מדריכים מפורטים שיעזרו לכם מאוד. קחו את האתר שבנו עבורכם או שבניתם בעצמכם והתחילו ליישם את מה שתקראו במדריכים. התכוננו להשקיע לא מעט אנרגיה וזמן בחודש הראשון על האתר כדי להבין מי נגד מי. לאחר החודש הראשון כוונו להשקעה של כמה שעות בודדות בשבוע לביצוע פעולות כמו התאמות של הדפים השונים לגוגל, כתיבת תוכן לאתר והוצאת קישורים.
אם חינם אצלכם זה לא חינם מוחלט, יש לכם 50 שקל לשרוף, והאנגלית שלכם טובה, תוכלו לחפש קורס אינטרנטי של קידום אתרים בפלטפורמות כמו Udemy שילמדו אתכם איך לעשות קידום לאתר שלכם.

קידום אתרים בחינם ע"י סטודנט לקידום אתרים

הנה לכם סוד קטן – ישנם עשרות קורסי קידום אתרים שנפתחים בארץ בכל זמן נתון ולכל קורס כזה יש כמה וכמה סטודנטים שצריכים ללמוד קידום אתרים. המשימה העיקרית של הסטודנטים בכל קורס כזה היא לבצע פרויקט קידום מ-0. כלומר, עליהם לבנות אתר או לקחת אתר שאינו קודם עד היום ולהתחיל לקדם אותו כיישום של כל התכנים שנלמדו בקורס. האופציה הזו היא חינאמית לחלוטין כי לא לכל סטודנט יש רעיון לאתר שהוא היה רוצה לקדם אבל לכל סטודנט יש את המשימה הזו על הראש. איך אני יודע את זה?! כי אני מעביר חלק מהקורסים האלו, וההמלצה שאני נותן לכל סטודנט ששואל  אותי האם הוא יכול לגבות על זה כסף היא "בחיים לא!"
לכן, נסו למצוא סטודנט כזה ולספק לו את האתר שלכם כאתר שעליו יעשה את הפרויקט שלו. העדיפות היא למישהו שאתם מכירים באופן אישי ושיש לכם  מערכת יחסים של אמון וחברות איתו. תתכוננו להיות איתו בקשר רציף, לבדוק את הפעולות שהוא עושה מפעם לפעם, וממש להתעניין בתחום. לעיתם תצטרכו ללוות אותו, לעזור לו לקבל את ההחלטות, לשמוע ממנו כל מיני ביטויים לא הגיוניים כמו פרסום אורגני וגם לעצור אותו במקומות שבהם הוא מעוניין לבצע פעולות שאינכם בטוחים בהם כלקוחות.

איפה אני אמצא סטודנט כזה עכשיו?!

פשוט. כנסו לרשימת החברים שלכם בפייסבוק, בלינקדאין ובכל רשת חברתית אחרת. כל אחד מהחברים שלכם שיכנס לתחום לרוב יפרסם את השתתפותו בקורס בפוסט, או שיכלול אותו בפרטים אודותיו בפרופיל. מעבר לכך תוכלו לפרסם פוסט בעצמכם שבו תציינו שאתם מחפשים סטודנט לקידום אתרים ולבקש מחברים שלכם לעשות לו שיתוף.

קידום אתרים בחינם ע"י התחלקות ברווחים

זו האופציה הכי לא חינאמית במסגרת ה"חינם"ר, אבל כאן אתם כבר עולים מדרגה משמעותית מבחינת איכות הקידום שתקבלו . במצב הזה אתם לא משלמים עבור הקידום אבל אתם תשלמו פר תוצאה, כלומר אם אתם מצליחים לסגור עסקה דרך הפירות שהפיק לכם המקדם, אתם תתחלקו ברווח בדרך שסיכמתם עליה מראש. זה מעין סוג של שיווק שותפים שמאפשר לכם לא לשלם עד שאתם רואים תוצאות, וגם כאשר אתם רואים את התוצאות אתם תוכלו לשלם רק את החלק שעליו סיכמתם עם המקדם שלכם. ככל הנראה לא יהיה צורך בהצעת מחיר לקידום אתרים אך כן כדאי לארגן סוג של הסכם מסודר שעליו שני הצדדים יחתמו. היתרון המרכזי של השיטה הזו היא שכאן תוכלו כבר לדבר עם מישהו שסיים את הקורס שלו, אולי אפילו התחיל לעבוד קצת בתחום וישמח לעוד פרויקט להשתפשף עליו ויוכל לראות ממנו רווחים מהצד, מה שהופך את האופציה הזו לאופציה שאיתה יש את הסיכוי הגבוהה ביותר למצוא פרילנסר טוב לקידום האתר מבין כל שלושת האפשרויות שסקרנו זה עתה.

קידום אתרים בחינם במסגרת ברטר

ישנם הרבה מקדמי אתרים שצריכים שירותים נלווים לעסק שלהם. אם אתם חלק ממעגל השיווק הדיגיטלי יש לכם יכולת להציע למקדמים את השירות שלכם בתמורה לשירות שלהם. לדוגמא, מעצבים יוכלו להציע מיתוג מחדש של העסק ואנשי פייסבוק או לינקדאין יוכלו להציע שירותיי שיווק העסק של המקדם בערוצים הללו בתמורה לקידום האתר שלהם. אם אתם בעלי עסקים שמוכרים ציוד לתחום הדיגיטל כמו מחשבים, שולחנות משרדיים או טלפונים ניידים, יש לכם אפשרות להציע את השירות למגוון שלם של מקדמים שאחד מהם בטוח יזדקק לו. במצבים כאלו יהיה צורך ביצירתיות וגם בגילוי גמישות לאור חבילות קידום האתרים שכנראה יוצעו לכם אך גם אם אתם לא עוסקים בתחום שקרוב לקידום אתרים אך בשירותים שכל אדם יוכל להפיק מהם תועלת, תוכלו גם להציע אותם כברטר.

טוב, זה אחד לכמה, איך נגיע לכל המקדמים שאחד מהם צריך את שירותיי ?

ישנם לא מעט קבוצות בפייסבוק בהם בעלי עסקים מבקשים עזרה בנושאי בנייה וקידום אתרים או מבקשים הצעות מחיר. תוכלו בקלות לפרסם פוסט בקבוצות הללו כמו כל בעל עסק אחר שזקוק לקידום אתר וכך תוכלו להגיע אל לפחות עשרה מקדמי אתרים שישמחו לתת לכם הצעות מחיר. אם אתם יודעים שאתם קצרים בכסף אבל יש לכם הרבה מוצרים או שירותים שתעדיפו לתת בתמורה, תוכלו להציע אותם בתמורה לשירותי הקידום. בשיטה הזו תוכלו בהחלט לסגור עסקה עם מקדם רציני שיכול לתת לכם תמורה גדולה מאוד לעסק בדמות של קידום מלא מלא ולא חובבני.

טיפ זהב לקידום אתרים בחינם !

הרבה מקדמי אתרים פרילנסרים מציעים סקירה על אתרים של לקוחות פוטנציאלים בחינם לגמרי, אני אחד מהם 😉. בסוף התהליך הלקוח מקבל דוח מלא על הביטויים שכדאי לקדם, על החוזקות והחולשות של האתר ועל המתחרים שלו, בנוסף לתוכנית עבודה מסודרת. מנם אלו תוכניות עבודה שנועדו ליישום על ידי אנשי מקצוע, אבל זו בהחלט יכולה להיות נקודת התחלה טובה בשבילכם בכדי להבין עד כמה הפרויקט של קידום האתר שלכם יכול להיות מורכב.

רמז: אם הדוח מראה שרמת התחרותיות בתחום בו אתם עוסקים אינה גבוהה תוכלו בהחלט לנסות את מזלכם ולקדם את האתר שלכם לבד, ואם התחרותיות כן גבוהה תוכלו לשקול את אחת השיטות האחרות שהצעתי במאמר הזה.

מתעניין בקידום אתר ? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית איתי לגמרי בחינם !

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם…