6 דרכים לפרסום אתר ברחבי הרשת בחינם

2020-12-27 11:27:51

מאחר ואתר אינטרנט הוא הנוכחות הראשית של העסק ברשת, פרסום שלו בדרכים שונות ברחבי הרשת יוכל להביא אליו גולשים עוד לפני שתהליכי קידום אחרים יתחילו להראות תוצאות.

פרסום אתר

למרות שאין באמת דבר כזה פרסום אורגני אלא רק קידום אורגני עדיין הרבה בעלי עסקים נוטים לבלבל בין המושגים אז החלטתי לכתוב גם מאמר על אפשרויות פרסום של האתר ברחבי הרשת. מאחר ואתר האינטרנט הוא הנוכחות הראשית שלכם ברשת אתם תרצו להפיץ ולפרסם אותו כמה שיותר במקומות אחרים ברחבי הרשת בכדי שגולשים יגיעו אילו. הפרסום הזה נחוץ בייחוד בחודשים הראשונים לאחר בניית האתר מאחר וידוע שביצוע קידום אורגני לאתר לוקח כמה חודשים טובים (במקרה הטוב) עד שמתחילים לראות הגעה של גולשים, והעלאת קמפיינים ממומנים שמביאים תנועה באופן מיידי עולים כסף רב. לכן, קבלו 6 דרכים שונות לפרסום האתר ברחבי הרשת שניתן לבצע בחינם לפני או תוך כדי שאנחנו מבצעים את פעולות הקידום הנוספות ויעזרו לכם מאוד להביא גולשים אל האתר שלכם.

פרסום אתר בפייסבוק

כמעט לכל עסק יש דף עסקי בפייסבוק, ואם לעסק שלכם אין, אז זה במקסימום יקח לכם רבע שעה להקים אחד. מי שמשתמש בדף הזה בחוכמה מזמין את החברים שלו לעקוב אחרי הדף והתכנים שמפורסמים בו, נכנס לדיונים בקבוצות ומגיב לשאלות או מעלה אותם בעצמו, ובנוסף מגביר את החשיפה שלו גם דרך הפרופיל האישי. לכן ברגע שמקימים אתר כדאי מאוד לקשר אותו לדף הפייסבוק שלכם ולכתוב באופן קבוע פוסטים על עדכונים ודברים חדשים שקורים בו. אם יש לכם גלריה שפתחתם, או שסיימתם פרוייקט כלשהו עבור אחד הלקוחות שלכם, תוכלו לפרסם זאת באתר ולהעלות על כך פוסט בדף העסקי בפייסבוק. באותו האופן אם כתבתם מדריך מפורט על נושא שחשוב לקהל הלקוחות שלכם והוא אינו מתאים כל כך למבנה של פוסט רגיל בגלל האורך והמורכבות שלו, תוכלו להעלות מאין קדימון כפוסט עם קישור למדריך המלא באתר.

הרעיון המרכזי הוא לפרסם את האתר החדש שלכם ולהגביר את הנוכחות שלו עד כמה שניתן בפייסבוק שבו כבר יש לכם כבר קהל כדי שיגיעו אילו דרכו.

פרסום אתר בלינקדאין

לינקדאין זוהי רשת חברתית עסקית שבה נמצאים חברות וארגונים שמחפשים לעדכן ולהתעדכן בהזדמנויות עסקיות. אם אתם יודעים שחלק מהלקוחות הפוטנציאלים שלכם יכולים להיות בארגונים גדולים מומלץ בהחלט להקים פרופיל אישי ודף עסקי לחברה שלכם גם ברשת זו. כמובן שאת הדף תוכלו לקשר לאתר שלכם ולהעלות בו עדכונים בקשר למה שמתחדש בו. השוני הגדול בין הלינקדאין לפייסבוק הוא ההתכוונות העסקית הברורה של הרשת והפועלים בה. אם רוב הגולשים בפייסבוק מעוניינים להעביר את הזמן ולתקשר עם אחרים בפאן האישי, בלינקדאין התקשורת הוא עסקית נטו ולכן פרסום האתר והפצה של תכני האתר שלכם במטרה למשוך לקוחות היא הרבה יותר מתאימה. לכן, אם פרסמתם מאמר חדש בבלוג שיכול לעניין את האנשים שנמצאים בלינקדאין שתפו אותו בפרופיל האישי שלכם והזמינו את רשימת אנשי הקשר שלכם לקרוא אותה.

מעבר לבניית הפרופיל, הדף וקישור שלו לאתר שלכם, תוכלו גם לכלול קישור לאתר שלכם בכל פנייה יזומה או תגובה לבעלי עסקים אחרים שאיתם התחלתם להתכתב. לדוגמא אם יזמתם פניה לחברה שתוכלו להציע לה את השירותים שלכם, תוכלו לכלול בפניה קישור לאתר שלכם במידה ויהיה להם צורך בפרטים נוספים. אם הפניות הן רלוונטיות עבור הצד השני בהחלט תוכלו לראות את כמות התנועה לאתר שלכם עולה!

מתעניין בבניית אתר ? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית איתי לגמרי בחינם!

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

פרסום האתר בקבוצות נטוורקינג

קבוצות נטוורקינג הם אחד מערוצי השיווק הכי טובים לדעתי האישית אבל מהפחות מוכרים. הכוונה בנטוורקינג היא לפגישות יזומות מחוץ למסך עם בעלי עסקים במטרה לייצר שיתופי פעולה ולהעביר לקוחות אחד לשני. ישנם פלטרפורמות אינטרנטיות כמו עסקים עושים עסקים, IBC וBNI שמאגדות בעלי עסקים כאלו ונותנות להם את האפשרות להכיר בעלי עסקים נוספים בכדי לייצר את החיבורים שהם מעוניינים בהם.

היתרון הגדול בפלטפורמות האלו על הרשתות החברתיות הוא שכאן הקשר הוא הרבה יותר אישי ומבוסס על מערכות יחסים אמיתיות של אמון ושיתוף פעולה הדדי. זהו מקום טוב למצוא הרבה עצמאיים ופרילנסרים טובים שיכולים לשמש כשגרירים לעסק שלכם שבאמת מעוניינים לעזור לכם לפרסם את האתר שלכם כמו שאתם מעוניינים לעזור להם.

דרך הפלטפורמות האלו וגם דרך המפגשים שתבצעו עם בעלי עסקים אחרים תוכלו לפרסם את האתר שלכם ככרטיס ביקור שמציג באופן מפורט את השירותים שאתם מציעים ואתכם כמומחים בתחום העיסוק שלכם. כך גם תגבירו את התנועה לאתר שלכם מצד הקולגות שיכנסו בכדי לבדוק לעומק את השירותים שאתם מציעים וגם מצד לקוחות שלהם שזקוקים לשירותים שלכם ויוזמנו דרכם להיכנס אילו.

פרסום אתר בניוזלטר

ניוזלטר היא דרך נהדרת לטפח רשימת קוראים קבועה לאתר בטווח הארוך אבל גם דרך נהדרת לפרסם את האתר שלכם לראשונה לכל אנשי הקשר שכבר יש לכם. אחד מהצעדים הראשונים שעושים כאשר מתחילים להיכנס לתחום של הניוזלטר הוא צבירה של קהל קוראים. לכן קחו את כל העוקבים של הדפי העסקיים ברשתות החברתיות, את כל רשימת הלקוחות שכבר קיימים לכם, את כל הקולגות בתחום ואת אלו שהכרתם בקבוצת הנטוורקינג ושלחו אליהם מייל במציג את אתר העסק שלכם והציעו להם להצטרף כקהל לרשימת תפוצה שתפתחו. בדרך הזו אתם ממקסמים את התנועה לאתר מכל המקורות שצויינו עד כה והופכים אותם לקהל שחוזר לגלוש באתר עם כל עדכון שיעלה בו. ישנם הרבה מאוד אפשרויות ליצירת רשימת תפוצה כמו מייל צ'ימפ שעליהם יש אינספור המון סרטוני הדרכה שיהפכו את תהליך היצירה של הניוזלטר שלכם לקל ופשוט.

פרסום האתר דרך כתיבת מאמרי אורח

זוהי פרקטיקה ידועה של הרבה מקדמי אתרים ליצירת קישורים אבל זוהי גם דרך נהדרת לפרסום אתר חדש לקהל שכלל לא מכיר אתכם. כתבו מאמרי אורח אצל קולגות בתחום כחלק משיתופי הפעולה איתם. אם יש להם אתר תדמית טוב עם קהל לקוחות שקורא את התכנים שהם מפיצים זו תהיה פלטפורמה טובה מאוד לחשוף את העסק שלכם גם בפני הקהל שלהם שעוד טרם מכיר אתכם ולקבל סוג של "המלצה" על השירותים שלכם באופן רשמי מהם. כאשר אתם כותבים באתר של עסקים אחרים נסו לכתוב על הרווח שיוכל להיווצר ללקוחות של באי האתר גם מעסקים אתכם. כך אתם גם נאמנים לנושא עליו האתר מדבר וגם לנושא העסק שלכם. אחד הפרמטרים שהכי משפיעים על קידום אתר אורגני בגוגל הוא קישורים מאתרים שונים ברחבי הרשת אל האתרים שלכם, לכן, כאשר אתם כותבים מאמר אורח שימו בו קישור אל האתר שלכם כך שלא רק הלקוחות ידעו שיש כאן המלצה על האתר שלכם, אלא גם גוגל.

פרסום אתר באתרי פרסום לעסקים

ישנם המון אתרים שמאפשרים פרסום של עסקים כמו אתרי כרטיסי ביקור דיגיטליים, אינדקסים, כתיבה בבלוגים מקצועיים לקהל הרחב, פורומים שונים ברחבי הרשת שמתעסקים בנישות שונות ועוד. תוכלו לרשום בגוגל "אתרי פרסום לעסקים" או לחפש אתרי פרסום לעסקים בנישה שבה אתם מתמחים, להיכנס לתוצאות המופיעות ולרשום את העסקים שלכם בכל אתר כזה שעולה. כך תוכלו להגביר את הנוכחות וגם לייצר קישורים עבור האתר שלכם כך שגם גוגל ידע שאתם עובדים בכדי להפיץ אותו ויתגמל אתכם על כך.

מתעניין בבניית אתר ? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית איתי לגמרי בחינם !

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם…