כמה עולה לבנות אתר אינטרנט?

2020-12-30 11:52:22

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט? – זו אחת השאלות הקריטיות עבור בעלי עסקים שמתעניינים בבניית אתר. ישנו מגוון גדול של מחירים בשוק לבניית אתרים, אך לפני שמקבלים הצעות, חשוב לדעת מה ממוצע המחירים ומה הפרמטרים שקובעים כמה עולה כל אתר בפועל. גם במצב של הקמת אתר ללא איש מקצוע ישנם עלויות שכדאי לקחת בחשבון לפני שנכנסים לתהליך. לכן במאמר הזה אסקור את שתי האפשרויות לבניית אתר (לבד ועל ידי איש מקצוע) ואנסה לעשות סדר מבחינת העלויות שכרוכות בכל אחת מהם.

כמה עולה לבנות אתר

לפני שנכנס למחירים חשוב לציין שבמאמר הזה לא תהיה התייחסות לפלטופרמות שמציעות הקמת אתר בחינם. הסיבה לכך היא שבסוג הזה של בניית אתרים יש חסורונות כל כך משמעותיים כמו העובדה שהאתר לא שייך למי שבונה אותו אלא לפלטפורמה, או שיש חיוב של הצגת מודעות פרסומיות שונות בתוך האתר. זה נראה לא מקצועי ולא רציני בשום קנה מידה, וככה האתר הופך לדבר האחרון שיצליח להניע גולשים להיות לקוחות. לכן, ההמלצה היא להתרחק לחלוטין מאתרים חינאמיים. אם כבר בוחרים לבנות אתר לעסק, כדאי לעשות זאת כמו שצריך.

בנוסף, יש הבדל דיי משמעותי במחיר של הקמת אתר בין אם הבנייה נעשית על ידי בעל העסק או על ידי איש מקצוע/חברה לבניית אתרים שנשכרים לטובת הפרוייקט. אם אתם עדיין לא בטוחים האם תרצו לבנות את האתר שלכם לבד או עם איש מקצוע אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הזה בכדי לקבל כיוון ולאחר מכן לחזור ולקרוא כאן על המחירים השונים

כמה עולה לבנות אתר כאשר עושים זאת לבד

בניית אתר לבד היא האופציה הזולה יותר. עם זאת היא לא חינאמית לחלוטין וחשוב לזכור שמה שלא משלמים עליו בכסף ככל הנראה משלמים עליו בזמן ובמאמץ. למרות זאת, בלא מעט מקרים אני עדיין ממליץ לעסקים שיכולים לאפשר זאת לעצמם לבנות את האתר שלהם לבד ולא לפנות לחברות בניית אתרים או אפילו לבוני אתרים עצמאיים.

אז על מה משלמים כשבונים אתר לבד?

קניית דומיין

דומיין זוהי למעשה כתובת האתר – במקרה של האתר שלי www.kfirmenashe.com. יש צורך לרשום את הכתובת על שם בעל העסק בכדי שיהיה ניתן יהיה לגשת לאתר שיבנה. קניית דומיין לשנה עולה בממוצע 80 שקלים בתשלום חד פעמי.

אחסון אתר

אתר נבנה באמצעות קבצים, כמו אלו שיש על המחשב של כל אחד מאיתנו, וכמו שהקבצים במחשב זקוקים למקום בדיסק קשיח כדי שניתן יהיה לאחסן אותם, כך קבצי האתר זקוקים למקום בתוך שרת. אחסון אתר זה למעשה שכירת מקום בתוך השרת שיהיה מיועד לאתר שלכם. ישנם סוגים שונים של אחסונים, אבל לצורך אתר תדמית ראשון לעסק ניתן לרכוש אחסון שיתופי. המחיר שלו הוא בממוצע 40 שקלים בחודש.

מערכת ניהול תוכן

מערכת ניהול תוכן לאתר היא המקבילה של מערכת הפעלה למחשב. אז במקום הווינדוס במחשב, כאשר מדובר על אתר אינטרנט ניתן לבחור מבין כמה מערכות ניהול תוכן כאשר המומלצת והפופולרית ביותר היא וורדפרס. וורדפרס היא מערכת חינאמית, כלומר היא אינה עולה כסף. בהחלט תוכלו לבנות אתר דרכה עם תבנית ותוספים בסיסיים בלי לשלם כסף אבל מניסיוני כדאי מאוד לרכוש תבנית מקצועית שמאפשרת מגוון פונקציות והתאמות לאתר שלא מגיעות עם הגרסה הבסיסית של וורדפרס. עלות של תבנית טובה היא 60$ שאלו פחות או יותר 220 שקלים לתשלום חד פעמי.

שירותי ייעוץ לבניית אתר

שירותי ייעוץ וליווי לבניית אתר מיועדים לאלו שיכולים לאפשר לעצמם להשקיע עוד כמה מאות שקלים בכדי לזרז ולייעל את התהליך של בניית האתר. ללמוד מערכת חדשה זה עניין להרבה ניסוי וטעיה שיכולים לקחת לא מעט זמן. ב2-3 פגישות ייעוץ ניתן בקלות לקבל אתר ברמה מאוד גבוהה, לקבל את כל הכלים בכדי לתפעל ולפתח את האתר בעצמכם בעתיד כשתצטרכו ולקצר את זמן ההקמה בחצי ואפילו יותר מכך. מחיר של שעות יעוץ נע בין 250-300 שקלים.

מתעניין בבניית אתר? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית איתי לגמרי בחינם!

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

סיכום מחירי בניית אתר לבד

  1. האופציה הזולה ביותר – דומיין + אחסון – 540₪
  2. האופציה המומלצת לאתר מקצועי – דומיין + אחסון + תבנית מקצועית – 780₪
  3. אתר מקצועי במינימום זמן ומאמץ – דומיין + אחסון +תבנית מקצועית + 2 שעות יעוץ – 1280₪

למרות המחירים הנמוכים, ישנם הרבה עלי עסקים שכבר יודעים שאין להם את היכולת או את המשאבים לבנות את האתר בעצמם וחייבים לפנות לאיש מקצוע או לחברה לבניית אתרים בכדי לקבל הצעת מחיר לבניית האתר. אז תחילה אתן סקירה על הפרמטרים שקובעים את המחיר כאשר מעוניינים לפנות אליהם ואחרי זה אסקור גם את מחירים בפועל.

הפרמטרים שקובעים כמה עולה לבנות אתר עם איש מקצוע

סוג האתר – מיניסייט או דף נחיתה לא יעלו כמו אתר תדמית. לפני שמנסים לברר את המחיר יש צורך לברר איזה סוג אתר נחוץ לעסק שכן זהו הפרמטר שהכי מכריע למחיר.

כמות דפים – ככל שכמות הדפים עולה גם המחיר עולה. אתר של 6-7 עמודים לא יעלה כמו אתר של15 עמודים. לכן, גם כאן מומלץ לעבור אפיון לאתר לפני שמנסים להבין מה יהיה מחירו.

האם האתר כולל בלוג או גלריהבלוג או גלריה באתר יכולים להוות תוספת למחיר שתשלמו. ההמלצה היא לא לנסות לחסוף בנושא הזה, אם בתהליך האפיון עולה כי יש צורך באחד מהם או אפילו לשניהם, כדאי לקבל את העלות הנוספת בהבנה.

מי מספק את התכנים? כתיבת תוכן וסיפוק תמונות גם הם גורמים שמשפיעים על המחיר. מי שמעוניין לחסוך את העלויות כדאי שיכין מצלמה ומסמך וורד ויתחיל לייצר את התכנים לאתר. עלות של כותב תוכן יכולה לייקר מאוד ואף להכפיל את מחיר האתר במידה ומדובר באתר עם הרבה דפים.

הפרמטרים שפחות קובעים כמה עולה לבנות אתר עם איש מקצוע

מערכת ניהול התוכן – חברות לבניית אתרים וגם פרילנסרים לרוב עוברים עם מערכת ניהול תוכן מסויימת שאיתה הם רגילים לעבוד. לרוב בחירה במערכת כזו או אחרת לא אמורה לשנות יותר מידי את המחיר מאחר והם בונים עליה הרבה מאוד אתרים כך שגם אם זו מערכת בתשלום, הכמות הגדולה שהם בונים דרכה הופכת את עלות השימוש במערכת לאתר הספציפי שלכם לזניח.
פיצ'רים ותוספים – כמו כפתורי חיוג, פופאפים צ'טבוטים וכו'. אל תטעו חלק מהפיצ'רים שציינתי כאן אכן יוכלים לעלות כסף אך גם במצב הזה העלות שלהם זניחה יחסית לפרמטרים האחרים שצויינו בחלק הקודם ולכן גם אם מנסים לעטוף לכם הצעה עם מחיר גבוהה באריזה יפה תוך ציון הרבה פונקציות, אל תתרשמו. לא לשם הולך רוב הכסף שתשלמו.

כמה עולה לבנות אתר בעזרת איש מקצוע או חברה לבניית אתרים

דף נחיתה / מיניסייט – דף נחיתה הוא אתר בעל עמוד אחד שנועד להתמקד במוצר או שירות ספציפיים. מיניסייט גם הוא אתר בעל עמוד אחד אך נועד לתפקד יותר ככרטיס ביקור כללי לעסק. המחיר לבניית שלהם יכול לנוע בין 1000 ל- 1500 שקלים.

אתר תדמית – האתר הפופלרי ביותר לעסקים. מכיל מינימום 5 עמודים ונועד להשיג נוכחות מלאה של העסק על כל חלקיו באינטרנט. המחיר הממוצע של אתר תדמית בסיסי הוא 3500 שקלים כאשר אם מעוניינים בתוספות של עמודים המחירים יכולים להשתנות כלפי מעלה.

חנות אינטרנטית – כאן כבר מדובר על מקבילה לחנות פיזית שכוללת דפי מוצרים ודפי קטגוריות למוצרים. חנות אינטרנטית בסיסית יכולה לעלות בממוצע 10000 שקלים אך כאן ישנם הרבה מאוד פרמטרים שיכולים לשנות את המחיר. המנעד פה הוא מאוד רחב ולכן כאדי לקחת את המחיר שצויין בערבון מוגבל. בכדי לדעת בדיוק את המחיר של החנות האינטרנטית מומלץ לעבור תהליך אפיון שיקבע את הצרכים הספציפיים שלה.

מתעניין בבניית אתר ? מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונית איתי לגמרי בחינם !

בוא נגלה איך נוכל לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם…

website HOsting

אחסון אתרים – כך תבחרו אותו נכון!

מה זה אחסון אתרים, אילו חבילות אחסון אתרים קיימות, מה המחירים ואיפה הכי כדאי לרכוש. כל מה שאתם צריכים לדעת בכדי לקבל החלטה במאמר הזה!
what is a domain

מה זה דומיין ? הסבר פשוט וקולע

מה זה דומיין, איך נבחר אותו, איך קונים אותו, איפה כדאי לקנות אותו ועוד. הסבר פשוט בגובה העיניים שכל אחד שיכול להבין.
website HOsting

אחסון אתרים – כך תבחרו אותו נכון!

מה זה אחסון אתרים, אילו חבילות אחסון אתרים קיימות, מה המחירים ואיפה הכי כדאי לרכוש. כל מה שאתם צריכים לדעת בכדי לקבל החלטה במאמר הזה!
what is a domain

מה זה דומיין ? הסבר פשוט וקולע

מה זה דומיין, איך נבחר אותו, איך קונים אותו, איפה כדאי לקנות אותו ועוד. הסבר פשוט בגובה העיניים שכל אחד שיכול להבין.